SEKRETY ELITARNYCH UNIWERSYTETÓW – SZKOLENIE ONLINE

Jan Kryca
Projekt-bez-tytulu-268
Wydawnictwo Ogarnięcia
318790131_6080710038653436_5792738111204530025_n
Konrad Talaga
Ostatnia aktualizacja 2023-09-24
0 zapisanych uczniów

Szczegóły kursu

Lekcja 1 – WPROWADZENIE

Podczas wprowadzenia opowiemy na czym będzie skupiał się kurs i na jakie pytania odpowiemy w kolejnych filmikach. Jan, student Harvardu prowadzący każdą z lekcji, przybliży Wam swoją historię i opowie jak wyglądała jego droga na tak prestiżową uczelnię. Pokaże jakie możliwości oferują najlepsze zagraniczne szkoły i jaką rolę w jego ścieżce odegrał Harvard, a przede wszystkim ludzie, których tam poznał. W tej części materiału opowiemy również o tym, co skłoniło nas do stworzenia kursu i dlaczego widzimy tak dużą wartość w uświadamianiu młodego pokolenia.

Lekcja 2 – ISTOTNE WYBORY PODCZAS APLIKACJI / JAK PODCZAS APLIKACJI NA STUDIA OTWIERAĆ SOBIE DRZWI, A NIE JE ZAMYKAĆ

Druga lekcja pozwoli Wam określić kierunek, w którym będziecie stawiać swoje pierwsze kroki z aplikacją na studia. Jan pokaże Wam narzędzia, które pomogą stwierdzić czy potencjalna uczelnia i kierunek to dobry wybór, odpowiadający Waszym oczekiwaniom. Oprócz podzielenia się kluczowymi pytaniami, które warto zadać sobie przed rozpoczęciem przygotowań, powiemy również o rankingach i o tym co sygnalizują, tym samym ułatwiając Wam podjęcie odpowiedniego wyboru. Jan pokaże Wam też dlaczego informacje o absolwentach wybranych szkół mogą być wyjątkowo użyteczne oraz w jaki sposób wybrać kierunek tak, aby pozwolił otworzyć jak najwięcej drzwi, a nie ograniczył Wasze możliwości.

Lekcja 3 – JAK STWORZYĆ IDEALNY PROFIL APLIKANTA

W tym materiale mówimy o stworzeniu profilu aplikanta, który sprosta wymaganiom uczelni. Pokazujemy jak dobierać aktywności znajdujące się w Waszej aplikacji tak, aby były spójne i przejrzyste oraz przede wszystkim, aby pokazały wyjątkowość aplikanta i jego „why?”. Jan uzasadnia dlaczego warto obrać konkretną ścieżkę na potrzeby aplikacji oraz pokazuje za pomocą przykładu jak planować i opisywać swoje aktywności. Podczas lekcji Jan obala również klika mitów, które mogą generować błędy przy przygotowywaniu aplikacji. Przykładowo pokazuje jak od pewnego progu punktowego, wynik egzaminu nie zwiększa znacząco naszych szans na przyjęcie na wybraną uczelnię.

Lekcja 4 – STRATEGIA

Jan pokazuje jak zbudować swoją strategię i rozpisać kroki potrzebne do wysłania aplikacji. Rekomenduje jakie działania są wskazane, w zależności od ilości czasu, jaką dysponujemy. Jan proponuje narzędzia, które mogą być przydatne podczas tworzenia projektu osobistego. Podczas lekcji dowiecie się w jaki sposób pielęgnować relacje z nauczycielami i dlaczego jest to szczególnie istotne. Usłyszycie też z jakiego powodu krytycznym elementem aplikacji są egzaminy i jak można zupełnie przekreślić swoje szanse na przyjęcie poprzez niewystarczające wyniki lub ich brak. Dowiecie się jak priorytetyzować działania zawarte na Waszej checkliście tak, aby nie przekroczyć deadline’u składania aplikacji na wybrane uczelnie.

Lekcja 5 – BALANS

Podczas ostatniej lekcji pokazujemy jak istotną kwestią jest balans i porządek podczas przygotowań. Jan prezentuje metody radzenia sobie z natłokiem zadań – jak łączyć życie szkolne z przygotowywaniem

aplikacji na studia za granicą. Materiał odpowie również na pytanie dlaczego warto planować swoją aplikację z dużym wyprzedzeniem. Ta części kursu pozwoli Wam poznać uniwersalną radę od Jana, dotyczącą radzenia sobie ze stresem. Oprócz rad i sugestii dotyczących przygotowań, Jan opowie Wam jak duża wartość jest w samym przejściu przez proces aplikacji, bez względu na rezultat.

Lekcja 6 – Q&A

Podczas dodatkowego filmiku dołączonego do kursu usłyszycie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez osoby chcące studiować na topowych uczelniach za granicą, prosto od studenta z Harvardu:)

Program kursu

6 Lekcji1h 55m

WPROWADZENIE

WPROWADZENIE8:58

ISTOTNE WYBORY PODCZAS APLIKACJI / JAK PODCZAS APLIKACJI NA STUDIA OTWIERAĆ SOBIE DRZWI, A NIE JE ZAMYKAĆ

JAK STWORZYĆ IDEALNY PROFIL APLIKANTA

STRATEGIA

BALANS

Q&A

349,99 

Poziom
Wszystkie poziomy
Czas trwania 1.9 godzina
Wykłady
6 wykład
Temat